Chrysamed Bug-Ex ve G-06 ile Tahtakurusu Mücadelesi

Tahtakurusu ile Mücadelede Kesin Çözüm

Tahtakurusu sıcakkanlıların barınak ve yataklarında (ev, otel, öğrenci yurtları, yataklı seyahat araçları vb.) yaşayan ve onların kanıyla beslenen, gözle zor görülebilen küçük bir parazittir. Tahtakurusu çoğunlukla yataklarda yaşadığından, birçok dilde yatak böceği, ingilizce ’Bed Bug’ olarak adlandırılır. Son yıllarda seyahatlerin hızla artmasıyla bu parazitlerde hızla tüm dünyaya yayılmaya başladılar ve özellikle otellerin en büyük sorunu haline geldiler. Tahtakurusu çok dirençli ve hızlı üreyen bir canlı olduğundan mücadelesi ise oldukça zordur.

Tahtakurusu mücadelesi bilinçli yapılmalıdır. Toksik etkili ilaçlarla tahtakurusu sorununu çözmek mümkün değildir. Çünkü tahtakurusu diğer tüm canlılar gibi soyunu sürdürme içgüdüsüne sahiptir ve toksik ilaçlara karşı hem hızla direnç geliştirirler hem de daha fazla yumurta bırakırlar. Ayrıca toksik bir ilacı doğrudan yataklara uygulamak sakıncalıdır.

Özel ilaçlama şirketlerinin bile çözemediği tahtakurusu sorununu kendiniz Chrysamed Bug-Ex yardımıyla kolayca çözebilirsiniz. Üstün CHRYSA Nano-Kapsül teknolojisi ile üretilen Chrysamed Bug-Ex ürümüz tahtakurusuna karşı tam koruma sağlar. Chrysamed Bug-Ex su bazlı olup, PBO, Solvent ve toksik çözücüler içermez. Chrysamed Bug-Ex tahtakurularını zehirleyerek değil, biyolojik etki ile solunum (trake) sistemlerini felç ederek uzaklaştırır ve yok eder. Biyolojik etkisi sayesinde tahtakurusu bağışıklık kazanmaz ve normalden fazla yumurta bırakmaz.

Evlerde tahtakurusundan kurtulmak için;

Yatak odanızda bulunan yatak, halı, gardorap, mazgal ve süpürgelikleri, yerleri, duvarları ve diğer mobilyaları Chrysamed Bug-Ex ile 50-100 cm. arası mesafeden iyice püskürterek ilaçlayın. Genelde tek bir uygulama yeterlidir. Bu ilaçlamayla aynı zamanda yataklarda bulunabilen mayt (mite), akar, bit, pire, uyuz böceği gibi parazitlere karşı da kendinizi korumuş olursunuz.

Uzun süre devam eden ciddi bir tahtakurusu sorunu varsa, Chrysamed Bug-Ex ve Chrysamed G-06 ile çapraz uygulama yaparak kolayca çözebilirsiniz. Çapraz uygulama için yukarda sözü geçen uygulamayı yaptıktan sonra aynı uygulamayı Chrysamed G-06 ile tekrarlayarak kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

Seyahatlerde konakladığınız bir otelden evinize farkında olmadan taşıdığınız tek bir tahtakurusu bile hızla çoğalarak evinizin her tarafına yayılabilir. Bir otelin çok temiz ve lüks olması tahtakurusunun olmadığı anlamına gelmez. Bu parazitler pislikle değil, kanla beslenir. Bu yüzden otel odalarında yatağınıza, yatağınızın etrafına, bavul ve çantalarınıza Chrysamed Bug-Ex püskürterek, kendinizi tahtakurusu, mayt (mite), akar, bit, pire, uyuz böceği ve diğer parazitlerden korur ve bu zararlıların otellerden evinize taşınmalarını da önlemiş olursunuz.

Otel, yurt, ve diğer konaklama yerlerini tahtakurusundan korumak için;

Otel, pansiyon, öğretmen evleri vb. insan sirkülasyonu çok olduğu yerlerde tahtakurusu bulunması ihtimali yüksektir. Bunu önlemek için her sabah oda temizliği yapılırken Chrysamed Bug-Ex ile kısa bir uygulama yapılarak bu sorunu başlamadan önlemek mümkündür. Uzun süre devam eden ciddi bir tahtakurusu sorunu oluşmuş ise, bunu Chrysamed Bug- Ex ve Chrysamed G-06 ile çapraz uygulama yaparak kolayca çözmek mümkündür. Çapraz uygulama için her sabah oda temizliği yapılırken bir gün Bug-Ex ertesi gün G-06 uygulaması ile kesin çözüm sağlamak mümkündür.

%100 memnuniyet garantisi veriyoruz.

Diğer Pratik Bilgiler İçeriklerimize Göz Atın

tahta-kurusu