Sık Sorulan Sorular

Chrysamed İnsektisit ürününü haşereye sıktım ama öldürmedi!

Chrysamed bilinen diğer haşere ilaçlarından farklıdır ve haşereleri tek tek öldürmek için kullanılan bir ilaç değildir. Chrysamed haşereleri larva ve yumurtaları ile birlikte yok eden ve bu sorunu kökten kalıcı olarak çözen yeni nesil bir insektisitdir. Chrysamed haşerelerin geçebileceği, konabileceği, bulunduğu ve bulunabileceği alanlara uygulanır. Direk uygulamalarda haşereler cinslerine göre birkaç dakika ile birkaç saat arasında telef olurlar. Haşereler Chrysamed in etkisini aldığı andan itibaren ısıramazlar, yumurtlayamazlar ve dolayısıyla çoğalamazlar. Onun için Chrysamed’i ilk defa kullanırken, haşerelerin anında ölmediğini görmeniz sizi yanıltmasın. Kullandıkça onu daha iyi anlayacak ve hep tercih edeceksiniz.

Chrysamed ürünlerini nereden temin edebilirim ?

Chrysamed ürünlerini tüm Eczanelerden, Tarım Kredi Kooperatiflerinden, Yerel Marketlerden, Ulusal Market Zincirlerinden (Migros, Tansaş, Kipa, Koçtaş, Carrefour, Bauhaus, Praktiker, Metro, Kiler, Beğendik ), İlaçlama Şirketlerinden, Zirai İlaç Bayilerinden, Bölge Bayilerimizden, vb. Satış Noktalarından temin edebilirsiniz.
Bulunduğunuz yerde ürünlerimizi temin edemiyorsanız, doğrudan merkezimizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

Chrysamed insektisit ürününü güve için kullanabilir miyim ?

Evet kullanabilirisiniz. Chrysamed İnsektisit’in etiketinde güve yazmamaktadır. Çünkü ülkemizde maalesef güvede biyolojik etkinlik deneme testi yapan akredite laboratuvar yoktur. Bu nedenle deneme yaptırılmadığından, etiketine yazılamamıştır. Halbuki Chrysamed, Berlin İnsektisit Laboratuvarında yaptırdığımız biyolojik etkinlik testlerinde güve için % 100 sonuç almıştır. Bu nedenle Chrysamed’i güve sorununuz için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarımızda sinek ve kene sorununa çözüm olarak ne yapmalıyız ?

Küçük ve büyükbaş hayvanlarınızı Chrysamed-Vet ürünümüz ile, barınaklarını ise Chrysamed İnsektisit isimli ürünümüz ile ilaçladığınızda sinek ve kene sorununuzdan kurtulmuş olacaksınız. İlaçlamayı bir- iki ay ara ile tekrarlamanız gerekmektedir.

Chrysamed Konsantre EC ürününü hangi miktarda seyrelterek kullanmak gerekir ?

Chrysamed Konsantre EC ürününü 1/80 oranında su ile seyrelterek kullandığınızda daha yüksek etkide sonuç alacaksınız.

Evimizi veya otel odamızı Chrysamed ile ilaçladıktan ne kadar sonra konaklayabiliriz ?

Odaya veya otelimize hemen girmemizde sakınca yoktur. Çünkü Chrysamed su bazlıdır, toksisitesi düşüktür, kokusuzdur, solvent ve PBO içermemektedir. Bu nedenle sıcakkanlılara zarar vermez.

Chrysamed giysi ve eşyalarımıza temas ederse harhangi bir zararı olur mu ?

Chrysamed su bazlıdır, solvent ve PBO içermez, kokusuzdur, kalıntı bırakmaz ve leke yapmaz. Giysi ve eşyalarınıza herhangi bir zarar vermez.

İnsektisit ürününü Hamamböceği için nasıl kullanmalıyım ?

Hamamböcekleri genellikle gece ışıklar söndükten sonra ve sessizlik başlayınca çıkarlar. Bu nedenle İlaçlama gece hamamböceklerinin barındığı duvar, kapı, pencere dipleri, çatlaklara, mazgallara, buzdolabı, çamaşır makinası ve bulaşık makinasının arka, yan ve alt kısımlarına güzelce püskürterek yapılmalıdır.

Chrysamed İnsektisit etken maddesi çok düşük olmasına rağmen bukadar etkiyi nasıl sağlıyor ?

Nano kapsül teknolojisi ile üretilen ürünümüz % 100 tam homojenlik sağladığından Chrysamed’in her molekülünde eşit oranda etkili madde dağılımı bulunmaktadır. Bu sayede, minimum düzeyde kullanılan etkili madde düzensiz dağılımdan korunmuş olup, nano kapsüller, haşerenin trakelerinden kolayca geçerek, sinir sistemini anında felç edip, haşereyi kısa sürede telef etmektedir.

Chrysamed İnsektisit sadece bir kene ilacı mıdır ?

Chrysamed geniş spektrumlu, uçan ve yürüyen haşerelere karşı yüksek etkili olup karasinek, sivrisinek, hamamböceği, karınca, güve, tahtakurusu, yakarca, akar, vb. bir çok haşereye karşı etkilidir. Yurtiçi ve yurtdışı laboratuvarlarda haşerelere karşı biyolojik etkinlik testleri yapılmış olup, sonuçlarını Deney Raporları menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Chrysamed İnsektisit cilde temas ederse problem yaşatır mı ?

Chrysamed İnsektisit cilde temasında herhangi bir problem olmaz, fakat doğrudan vücuda sürülen bir ilaç değildir. Ancak, Alman Dermatest Laboratuvarlarında yapılan cilt testinde, toksisitesinin çok düşük olduğu ve cilde herhangi bir zararı olmadığı laboratuvar raporu ile belirlenmiştir.

Keneler son zamanlarda neden bukadar çoğaldı ?

Kenelerin çoğalmasının bir çok nedeni vardır. İklim değişikliği, Göçmen Kuşlar, Kuş gribi, yanlış ilaçlama vs. Kene çoğalmasının en önemli nedeni ise yanlış ve bilinçsiz ilaçlamadır. Yanlış ilaçlama yüzünden Dünyamızın ekolojik dengesini sağlayan birçok haşerenin ve özellikle, kenelerin yumurtalarıyla beslenerek onların çoğalmasını önleyen karıncalar yok olmaktadır.

Kene sorunu sadece Türkiye’de mi var ?

Yanlış ilaçlama yapılan diğer Ülkelerde de aynı sorun vardır. Bazı Ülkelerde kene sorununun olmaması ve bazı Ülkelerde kenelerin hızla çoğalmasının nedeni araştırıldığında, sorunun temelinde yanlış ilaçlama olduğu açıkça anlaşılmaktadır. Yanlış ilaçlama sadece kenelerin çoğalmasına neden olmakla kalmamaktadır. Maalesef toprağı, yeraltı sularını, tarım ürünlerini ve çevremizi de zehirlemektedir.

Kene daha önce de vardı ancak kene ölümleri bu denli yoktu, sebebi nedir ?

Ölümlerin nedeni kene değil, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsüdür. Bu virus hayvan kanı ile kenelere geçen bir virüstür. KKKA virüsü hayvanların bünyesinde çoğalamaz ve onlara zarar veremez. Hayvan bünyesinde ancak 7-10 gün yaşayabilir. İnsanlarda çabuk çoğalır ve gerekli müdahale yapılmadığı takdirde ölümle sonuçlanabilir. İnsanların gribe yakalandığı gibi, hayvanlar da nadiren de olsa bu virüse yakalanır ve kısa sürede bu virüsü yener. Fakat son zamanda kenelerin hızla çoğalması ve bir hayvanı yüzlerce kenenin sürekli ısırması, hayvanların bu virüsten kurtulmasını imkansız hale getirmektedir. Hayvanı ısıran keneler bu virüsü alıp diğer hayvanlara kolayca bulaştırabiliyor. Bu kısır döngü virüsün hızla çoğalıp yayılmasına sebep olmaktadır.

Kenelerden nasıl kurtuluruz ?

Kenelerden kurtulmak ancak onların kan emme zincirini kırmakla mümkündür. Kenelerin kan emme zincirini kırmak ancak, küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı hayvanların, barınaklarıyla birlikte aynı anda, “DOĞRU bir Kene ilacı ile BİLİNÇLİ olarak’ ilaçlanmasıyla mümkündür.

Kene mücadelesinde en önemli unsur DOĞRU ilaç kullanmaktır.

Hayvanların ilaçlamasında kullanılan haşere ilaçlarının çoğu, hayvanları tek tek ilaçlamak için kullanılan şampuan veya damlalardır.

Bu tür ilaçlar hayvanların toplu ilaçlanması için uygun değildir.

Kene mücadelesi için hayvanların aynı anda barınakları ile birlikte, topluca ilaçlanması gerekmektedir.

Doğru bir kene ilacı nasıl olmalıdır ?

Doğru bir kene ilacı kullanıma hazır, herkes tarafından kolayca kullanılabilir, İnsanlara, Hayvanlara ve çevreye zararsız, hayvanların toplu ilaçlamasına uygun olmalıdır.

Prizlere takılan tablet ve likit sivrisinek kovucularını neden üretmiyor sunuz ?

Elekrik prizine takılarak kullanılan Likit ve Tabletler şeklindeki Sivrisinek kovucularının, Şirketimizin vizyonuna ters olduğundan imalat ve satışını yapmıyoruz. Bu tür İnsektisitler açık alanda ve hava sirkülasyonu çok iyi olan kapalı alanlarda çok kısa bir süre için bilinçli olarak kullanılması gereken ilaçlardır. Elektrik ısısı ile insektisit maddeyi yakarak, buharını soluduğumuz havaya karıştıran bu ilaçların sağlığımıza verdiği zararın boyutlarını bilemiyoruz. Sivrisinekler biliyor, çünkü onlar bu ilaçların olduğu alana yaklaşmıyorlar.

Birçok insanımız bilmeden bunları gündüz, gece yatak odalarında dahi kullanıyor ve toksik hayayı aralıksız soluyorlar!

Tüketicilerimiz bu konuda iyice aydınlatılmadıkça böyle bir sorumluluk üstlenmek istemiyoruz.