Haşereler ile Mücadele ve Chrysamed Ürünlerinin Kullanımı

Faydalı Bilgiler Serisi

,

Çiftliklerde Sinek Problemi

Hayvan çiftliklerinde Sinek problemi çok ciddi bir sorundur. Sinekler gerek sebep oldukları hastalıklar gerekse verim kayıplarından dolayı hayvan yetiştiriciliğinde ekonomik kayıplara neden olmaktadırlar. Hayvanlar yemini tüketmek yerine sineklerle mücadeleyle uğraştığında özellikle sağmal ineklerde süt verim kaybı ve canlı ağırlığında azalma ve buzağılarda da sütten kesim ağırlıklarının düşmesine neden olmaktadır.
Tahtakurusu mücadelesinde Chrysamed KullanımıChrysamed Kimya
,

Chrysamed İnsektisit Max ve Envira Effect ile Tahtakurusu Mücadelesi

Tahtakurusu sorununu kendiniz Chrysamed Bug-Ex yardımıyla kolayca çözebilirsiniz. Yatak odanızda bulunan yatak, halı, gardorap, mazgal ve süpürgelikleri ilaçlayarak bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.
Restoranlarda Karasinek ile MücadeleChrysamed

Restoranlarda Karasinek ile Nasıl Mücadele Edilir?

Özellikle restoranlarda itibar kaybına sebep olan, müşterileri rahatsız eden ve sağlığımızı tehdit eden karasinek sorununa Chrysamed Kimya’dan çok etkili bir çözüm. Toksik etkili ilaçlar, haşere sorununu çözmek yerine onların daha çok yumurta bırakmalarına ve direnç kazanmalarına neden olurlar. Ayrıca bu ilaçların kullanılması gıda sektörü için tehlikeli sonuçlara yol açabilir.
Chrysamed Hamamböceklerinden Nasıl KurtuluruzChrysamed
,

Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtuluruz?

Hamam böceği mücadelesine son derece özen gösterilmelidir. Özellikle toksik etkili ilaçlar kullanılarak yapılan ilaçlamalarda hamam böceği zehirlendiğini anladığı anda, kuyruk kısmında bulunan yumurta kesesini bırakırlar. Öldüğünü düşündüğünüz hamam böcekleri 10-15 gün sonra daha fazla sayıda karşınıza çıkacaktır. Hamam böceği mücadelesi bu nedenle toksik olmayan biyolojik insektisit etkili ilaçlar veya hamam böceği jelleri ile yapılmalıdır.
Chrysamed Worm-Ex Tahta kurusu mücadelesiChrysamed Worm-Ex
,

Chrysamed Worm-Ex ile Ağaç Kurdu / Tahta Kurdu Mücadelesi

Chrysamed Worm-Ex tahta kurdu mücadelesinde etkili bir böcek ilacıdır. Repellent (uzaklaştırma) özelliği taşımaktadır. Worm-Ex’in kokusunu alan zararlılar kaçmak için açtıkları deliklerden çıkış yaparken Worm-Ex’e yakalanıp telef olurlar. Ayrıca Worm-Ex’in uzaklaştırıcı etkisiyle bu zararlılar yumurtalarını uygulama yapılan alanlara bırakmazlar. Bu sayede üreme döngüsü de kırılmış olur.
Chrysamed Insecticide ApplicationChrysamed
, ,

Karasinek ve sivrisinek gibi uçkunlar nasıl uzaklaştırılır?

Çapraz uygulama, sinerjik ve biyolojik etkili Chrysamed İnsektisit ve Chrysamed Force ürünleri ile yapılan uygulamadır. Çapraz uygulama mücadele ettiğiniz zararlı türü için her uygulamada farklı etken maddeye sahip ürün kullanılması ile yapılır. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise, kullanılan her iki böcek ilacınında biyolojik etkili olmasıdır.