Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtuluruz?

Hamam böcekleri tahminen 300 milyon yıldır yaşayan, dinozorlardan bile daha eski canlılardır. En zorlu ortamlarda bile aylarca yaşayabilen hamam böcekleri radyoaktif ışınlara karşı bile dirençlidirler. Binlerce farklı türü bulunan bu zararlılar yaşam alanlarımızın her yerinde bulunabilirler. Hamam böcekleri vücutlarında Protozoa paraziti gibi birçok virüs ve bakteri barındırırlar. Dizanteri, Cüzzam, Ishal, Veba, Astım, Tifo gibi birçok tehlikeli hastalığa neden olurlar. Çok hızlı üreyen bu zararlıların mücadelesi ise oldukça zordur.

Toksik yani zehir etkili ilaçlar kullanılarak yapılan ilaçlamalarda hamam böceği zehirlendiğini anladığı anda, soyunu sürdürme içgüdüsü ile kuyruk kısmında bulunan yumurta kesesini bırakır. Kurtulduğunuzu düşündüğünüz hamam böcekleri 10-15 gün sonra daha fazla sayıda ve daha dirençli olarak karşınıza çıkarlar. Bu nedenle hamam böceği mücadelesinde toksik etkili olmayan, biyolojik etkili insektisitler kullanılmalıdır. Üstün CHRYSA Nano-Kapsül teknolojisi ile üretilen Chrysamed Bifomed ve Chrysamed Force ürünlerimiz hamam böceklerine karşı tam koruma sağlar. Su bazlı olup, PBO, Solvent ve toksik çözücüler içermezler. Chrysamed ailesi olarak ürettiğimiz insektisitler hamam böceklerinin nefes almalarını sağlayan trake sistemlerini etkileyerek onları uzaklaştırır ve yok eder. Biyolojik etki sayesinde hamam böcekleri bağışıklık kazanmaz ve normalden fazla yumurta bırakmaz.

Hamam böceği mücadelesi bilinçli yapılmalıdır. Sıradan ilaçlarla hamam böceği sorununun çözülmesi mümkün değildir. Özel ilaçlama şirketlerinin bile çözemediği hamam böceği sorununu kendiniz Chrysamed Bifomed veya Chrysamed Force yardımıyla kolayca çözebilirsiniz. Fakat maalesef zehirli böcek ilaçlarının yaygın olarak kullanılmasından dolayı, hamam böcekleri ilaçlara karşı bağışıklık kazanırlar. Bu tarz bir problem ile karşılaşılması durumunda, Chrysamed Bifomed ile hamam böceklerinin görüldüğü ve olabileceği her bölgeye bolca uygulama yapılır. Bu uygulamadan 10-15 gün sonra aynı uygulama Chrysamed Force ürünümüz ile tekrarlanır. Yapılan çapraz uygulama sayesinde hamam böceği problemi tamamen ortadan kalkar.

Unutmamak gerekir ki, haşereler ve böcekler ekolojik dengenin bir parçasıdır. Chrysamed ailesi olarak amacımız tüm haşereleri yok etmek değil, ki bu zaten mümkün değildir, doğanın dengesini bozmadan, onları sizlerden ve olumsuz etkilerinden uzak tutmaktır.

Chrysamed  Bifomed ve  Chrysamed Force ürünlerimiz itici gazlar içermez. Bu sayede uygulama yaparken kapı ve pencereleri kapatmaya, evi terk etmeye veya havalandırmaya gerek yoktur. Zehir etkili böcek ilaçları sizin ve sevdikleriniz için tehlikeli olabilirler. Chrysamed ürünlerinin biyolojik etkisi sayesinde ev, bahçe, restoran, kafe, bar, yat, tekne gibi açık ve kapalı tüm alanlarda güvenle kullanabilirsiniz. Size ve sevdiklerinize zarar vermez.

Diğer Pratik Bilgiler İçeriklerimize Göz Atın