Chrysamed Ürünleri için Yapılan
Laboratuvar Testleri ve
Deney Sonuç Raporları

Tüv LGA Deney Raporu

Alman TÜV Laboratuvarlarında Chrysamed insektisit ile yapılan tüm kimyasal analizlerde tam not almış ve Chrysamed ürünlerinin Avrupa standartlarına uygunluğu onaylanmıştır.

Dermatest Deney Raporu

Chrysamed İnsektisit, Alman Dermatest Laboratuvarlarında 30 kişi üzerinde cilde sürülerek yapılan deneylerde “Çok iyi” notuyla Dermatolojik Setifikası verilmiştir.

FREY-TOX Deney Raporu

Alman FREY-TOX Laboratuvarında Farelere maximal doz Chrysamed insektisit içirilerek yapılan deneylerde herhangi bir zehirleme etkisinin olmadığı raporlanmıştır.

Berlin Insect Services Deney Raporu

Kene, Akar ve Güve üzerinde Chrysamed ile yapılan biyolojik etkinlik denemelerinde Keneler ve Güveler üzerinde %100, Akarlar üzerinde ise %95 etkili olduğu sonucu alınmıştır.

Bilacon Deney Raporu

Chrysamed gazchromotgrafi Bilacon analiz raporu.

Biogenius Deney Raporu

Chrysamed Universal Alman Biogenius Laboratuarında Tahta kurusu üzerinde yapılan deneylerde % 100 etkilidir raporu vermiştir.

Paardenkliniek Garijp Kliniği Hollanda Deney Raporu

Chrysamed Vet  ile atlar üzerinde yapılan deneyde: dermatolojik herhangi bir olumsuzluğa yol açmadığı onaylanmıştır.

LABORATOIRE T.E.C. Fransa Deney Raporu

Hamamböceği, karınca, pire(nimf), pire ergin, karasinek, toz akarı (mayt), elbise güvesi(larva), termit (Ergin), sivrisinek (Aedes Aegypti), sivrisinek ( Aedes Albopictus), tahta kurusu zararlılarına karşı yapılan denemede tüm zararlılara karşı, %100 etkinlik sağlanmış ve etkinliğin 91 gün boyunca devam ettiği tespit edilmiştir.

Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde;

Chrysamed Vet ile atlar üzerinde yapılan deneyde, dermatolojik herhangi bir olumsuzluğa yol açmadığı onaylanmıştır.

Akdeniz Üniversitesi

Akdeniz Üniversitesinde, 76 adet Kene üzerinde yapılan 3 ayrı deneyde %100  tam sonuç alınmıştır.

Gaziantep Üniversitesi

Gaziantep Üniversitesinde Kene ve Örümcekler üzerinde yapılan açık alan ve kalıcı yüzey biyolojik etkinlik denemelerinde %100  tam sonuç alınmıştır. Gaziantep Üniversitesinde ayrıca Chrysamed’in Keneler üzerinde Repellent (uzaklaştırma) etkisi test edilmiş ve Chrysamed’in Keneler üzerinde uzaklaştırıcı etkisi onaylanmıştır.

Ankara Üniversitesi

Ankara Üniversitesinde Akrep, Örümcek, Tahtakurusu, Sıçan Piresi üzerinde yapılan biyolojik denemelerde %97 etkinlik tesbit edilmiştir.