Chrysamed Mite-Ex
Mite (Akar) Böcek İlacı

Mite (Akarlar) için etkili böcek ilacı

Mite-Ex Özellikleri

Mite-Ex bitkisel etken maddeli, ev tozu akarları ve yatak akarlarına karşı kullanılan son derece etkili çok özel bir üründür.

Etken maddesi Geranioldur. Geraniol sardunya, gül, sitronella ve limon otu gibi bitkilerden elde edilen, ekstrakte edilmiş bir bitki yağıdır. İçerdiği bitki özleri ile kokusu rahatsız etmez, aksine ferah kokusu ile kullanıldığı ortamı terk etmenize gerek kalmaz.

67 ‘den fazla bileşik içerir. Bu içerik, böcekleri kovma ve öldürme özelliğine sahiptir.

Ayrıca Mite-Ex, Patentli Chrysa Nanokapsül teknolojisiyle su bazlı olarak üretilmektedir. PBO, petrol türevli zararlı çözücüler ve itici gazlar içermez.

Chrysa Nanokapsül Teknolojisi sayesinde Geraniol aktif maddesi suyun her molekülüne eşit miktarda bağlanarak, kullanılan su, Akarlara karşı son derece etkili bir ilaca dönüştürülmüştür. Mite-Ex aynı zamanda bit, pire, tahtakurusu vb. gibi zararlılara karşı da etkilidir.

Mite-Ex Formülasyon

  • Geraniol  % 0,5
  • Emülgatör, su ve çözücüler.
Chrysamed Böcek İlacı Uygulaması

Mite-Ex Uygulaması

Mite adı da verilen akarlar, eklem bacaklılar ailesinden, gözle görülmeyen, ancak mikroskop altında görülebilen, çok küçük canlılardır. İnsanların dökülen deri hücreleri, saç, kıl, kepek ve diğer organik maddelerden beslenirler ve özellikle yatak, yastık, yorgan, halı ve mobilya gibi ev eşyalarında yaşarlar.

Ev tozu akarlarının vücut artıkları özellikle dışkıları alerjen yapıdadır yani alerjiye yol açan maddeler özellikle dışkılarıdır. Bu dışkılar zamanla kuruyarak ince toz haline geçer ve bu ince toz solunum yoluyla alınınca allerjik bünyeli kişilerde şikayetlere neden olur.

Akarların ve alerjiye neden olan alerjenlerinin solunum yolu ile alınması durumunda burunda kaşıntı, akıntı, tıkanıklık, hapşırık, gözlerde kaşıntı, sulanma, kızarıklık, şişlik gibi alerjik rinit belirtileri ortaya çıkabilir. Astımlı hastalarda, astım atakları (öksürük, hırıltı, nefes darlığı gibi) tetiklenebilir.

Chrysamed Böcek İlacı Özellikleri

Mite-Ex Kullanım Alanları

Mite-Ex Evinizin her köşesine, yatak, yorgan, yastık, halı, kilim, koltuk, perde gibi her türlü kumaş yüzeylerinde güvenle kullanabileceğiniz bir ürün olup, içerdiği bitki özleri ile kokusu rahatsız etmez, aksine ferah kokusu ile kullanıldığı ortamı terk etmenize gerek kalmaz.

Diğer Chrysamed Ürünlerimize Göz Atın